Oavsett var du bor är du välkommen att söka till våra skolor, som alla ligger centralt placerade på platser som är lätta att ta sig till via kollektivtrafiken. Här hittar du också kontaktuppgifter till våra enheter.

City

ABF-huset. ABF Stockholm Komvux City.

Sveavägen 41, t-bana Rådmansgatan eller Hötorget.

Emma Ardin-Holm, rektor och enhetschef emma.ardin-holm@abf.se
Anna Lejdestad, rektor anna.lejdestad@abf.se

Lovisa Hegart, lovisa.hegart@abf.se

Liljeholmen

Lövholmsvägen 2
T-bana Liljeholmen

Linda Svedberg, rektor och enhetschef, linda.svedberg@abf.se
Pia Nordström, rektor, pia.nordstrom@abf.se

Pernilla Kainz, pernilla.kainz@abf.se
Lisa Nilsson, lisa.nilsson@abf.se

Globen

Arenavägen 55
T-bana Globen

Johan Lundquist, rektor och enhetschef johan.lundquist@abf.se
Cornelia Widmark, rektor cornelia.widmark@abf.se

Kontakta särskild lärare

Studie- och yrkesvägledare

Som deltagare på ABF Stockholm Komvux har du möjlighet att vända dig till våra studie- och yrkesvägledare för vägledning kring dina nuvarande och kommande studier. Kontakta din skola för att boka tid eller ring 08-453 41 00 för att hamna rätt! Du når våra medarbetare genom mejl på förnamn.efternamn@abf.se.

Specialpedagog

Du som studerar hos oss har möjlighet att få hjälp med att identifiera dina anpassningsbehov.