Oavsett var du bor är du välkommen att söka till våra skolor, som alla ligger centralt placerade på platser som är lätta att ta sig till via kollektivtrafiken.

City

ABF-huset. ABF Stockholm Komvux City.

2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 8.30–12.00.
Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 13.00–16.30.
Måndag och onsdag, kl 17.30–21.00.
Tisdag och torsdag, kl 17.30–21.00.
Lördag, kl 9.00–14.00.

ABF-huset
Sveavägen 84
T-bana Rådmansgatan

Gordana Gardovic
gordana.gardovic@abf.se

Huseyin Bulut
huseyin.bulut@abf.se

Liljeholmen

Ung kvinna i slöja ler. ABF Stockholm Komvux Liljeholmen.

1, 2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 8.30–12.00.
Mån-, tis-, tors- och fredag, kl 13.00–16.45.
Onsdag, kl 13.00–15.30.
Mån-, tis- och onsdag, kl 17.30–20.30.

Lövholmsvägen 2
T-bana Liljeholmen

Roberto Ghisler, rektor och enhetschef
roberto.ghisler@abf.se

Linda Svedberg, rektor
linda.svedberg@abf.se

Annika Montin
annika.montin@abf.se

Globen

Lärare undervisar. ABF Stockholm Komvux Globen.

2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- & fredag, kl 8.15–12.00.
Mån-, tis-, ons-, tors- & fredag, kl 13.00–16.30.
Tis-, ons- och torsdag, kl 17.45–20.45.

Arenavägen 55
T-bana Globen

Johan Lundquist, rektor och enhetschef
johan.lundquist@abf.se

Cornelia Widmark, rektor
cornelia.widmark@abf.se

Christine Norberg
christine.norberg@abf.se