Vuxenutbildningen

ABF Stockholm bedriver omfattande vuxenutbildning inom Komvux och SFI på uppdrag av flertalet kommuner i Stockholmsområdet sedan 2004. Vuxenutbildningen, med de idag sju enheterna inom Komvux och SFI, utgör en av tre verksamhetsgrenar inom ABF Stockholm.

För mer information, se ABF Stockholm Komvux eller ABF Stockholm SFI

ABF Stockholms avdelning för Vuxenutbildning

Verksamhetschef
Inger Lilienberg
Tel: 08 - 453 41 37
inger.lilienberg@abf.se

ABF Stockholm Komvux

Rektor Globen
Cornelia Widmark
Tel: 08-620 27 02
cornelia.widmark@abf.se

Biträdande rektor Liljeholmen
Camilla Berner
camilla.berner@abf.se

Biträdande rektor Sveavägen
Anna Lejdestad
Tel: 070-662 73 43
anna.lejdestad@abf.se

Rektor Kista
Alexandra Stjerna

ABF Stockholm SFI

Rektor SFI Sveavägen 84
Oleg Mouss
Tel: 08 - 612 32 37
oleg.mouss@abf.se

Rektor SFI Liljeholmen
Martin Lundell
Tel: 070 - 304 49 75
martin.lundell@abf.se

Biträdande rektor Globen
Cornelia Widmark
Tel: 08-620 27 02
cornelia.widmark@abf.se

Biträdande rektor Liljeholmen
Camilla Berner
camilla.berner@abf.se

Rektor SFI Södertälje
Päivi Sipilä
paivi.sipila@abf.se