Oavsett var du bor är du välkommen att söka till våra skolor, som alla ligger centralt placerade på platser som är lätta att ta sig till via kollektivtrafiken. Här hittar du också kontaktuppgifter till våra skolor.

Sveavägen 84, SFI City

2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 8.30–12.00. Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 13.00–16.30. Måndag och onsdag, kl 17.30–21.00. Tisdag och torsdag, kl 17.30–21.00. Lördag, kl 9.00–14.00.

Sveavägen 84
T-bana Rådmansgatan

Gordana Gardovic
gordana.gardovic@abf.se
Telefon: 08-453 41 73

Shiori Yukie, shiori.yukie@abf.se

Liljeholmen

1, 2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- och fredag, kl 8.30–12.00. Mån-, tis-, tors- och fredag, kl 13.00–16.45. Onsdag, kl 13.00–15.30. Mån-, tis- och onsdag, kl 17.30–20.30.

Lövholmsvägen 2
T-bana Liljeholmen

Linda Svedberg, rektor och enhetschef, linda.svedberg@abf.se
Pia Nordström, rektor, pia.nordstrom@abf.se

Pernilla Kainz, pernilla.kainz@abf.se
Lisa Nilsson, lisa.nilsson@abf.se

Globen

2 och 3.

Varje vecka.

Mån-, tis-, ons-, tors- & fredag, kl 8.15–12.00. Mån-, tis-, ons-, tors- & fredag, kl 13.00–16.30. Tis-, ons- och torsdag, kl 17.45–20.45.

Arenavägen 55
T-bana Globen

Johan Lundquist, rektor och enhetschef, johan.lundquist@abf.se
Cornelia Widmark, rektor, cornelia.widmark@abf.se

Studie- och yrkesvägledare

Som deltagare på ABF Stockholm SFI har du möjlighet att vända dig till våra studie- och yrkesvägledare för vägledning kring dina nuvarande och kommande studier. Kontakta din skola för att boka tid eller ring 08-453 41 00 för att hamna rätt! Du når våra medarbetare genom mejl på förnamn.efternamn@abf.se.

Specialpedagog

Du som studerar hos oss har möjlighet att få hjälp med att identifiera dina anpassningsbehov.